płyny do naczyń

płyny do naczyń

Płyny do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń jest niezbędny w każdej kuchni. W wielu przypadkach jest on jedynym dobrym rozwiązaniem dla utrzymania czystości. Można go stosować do umycia praktycznie wszystkich naczyń – również tych delikatnych, powłok nieprzywieralnych – takich jak teflon oraz do akcesoriów drewnianych – na przykład desek do krojenia i łyżek do mieszania. Mimo, że płyn do naczyń świetnie rozpuszcza tłuszcz, to jest to bezpieczny dla skóry środek myjący. Sprawdź naszą ofertę i wyposaż swoją kuchnię w skuteczny arsenał czystości.

Jak ułatwić sobie zmywanie ręczne?

Mycie naczyń w zlewie jest jedną z tych czynności, których niestety nie da się uniknąć. Nie wszystkie naczynia można wyczyścić w zmywarce. Jednak można sobie to zdecydowanie ułatwić. Aby codzienne zmywanie szło sprawniej, wystarczy dobrać odpowiedni płyn do mycia naczyń. Niemiecka marka cleangang oferuje najwyższej jakości środki, dzięki którym zapomnisz o tłustych i przypalonych garnkach. W Twoim zlewie na nowo zapanuje czystość i przyjemny zapach świeżości.

To, co dodatkowo wpływa na wygodę podczas zmywania ręcznego, to wygodne dozowanie. W naszej ofercie każdy płyn do mycia naczyń jest wyposażony w dozownik w postaci pompki. To rozwiązanie pozwoli też na bardziej ekonomiczne zużycie detergentu. Natomiast dzięki standardowemu pojemnikowi możesz uzupełnić płyn, bez konieczności kupowania kolejnej plastikowej pompki. To sprawia, że każde kolejne zakupy są bardziej oszczędne – zarówno dla Twojego portfela, jak i dla naszej planety.

Sam płyn do mycia naczyń to nie wszystko. Warto zaopatrzyć się również w odpowiednią gąbkę do mycia naczyń. W naszym sklepie znajdziesz ich różne rodzaje – przeznaczone do wszystkich typów naczyń, do powłok nieprzywieralnych oraz takie, które ułatwiają szorowanie.

Co wyróżnia dobre płyny do mycia naczyń?

Najlepsze płyny do mycia naczyń to połączenie mocnego działania z jednoczesną ochroną dla skóry dłoni. Dzięki skoncentrowanej formule są one niezwykle skuteczne, jednak w codziennym stosowaniu nie powodują reakcji alergicznych i nie wysuszają naskórka. Takie środki często są produkowane z naturalnych składników, dzięki czemu są także bardziej ekologiczne.

Dobre płyny do naczyń sprawiają, że mniej się męczysz przy zmywaniu. Lepiej on wnika w zabrudzenia, dzięki czemu możesz zapomnieć o piętrzącej się górze garnków do wyszorowania. Tego typu środki zmniejszają napięcie powierzchniowe wody, dzięki czemu zabrudzenia doskonale się wypłukują, a na powierzchni naczyń nie powstają nieestetyczne zacieki. Stosowanie bardziej skutecznych płynów do mycia naczyń to także oszczędność finansowa, ponieważ są one bardziej wydajne, co przekłada się na większą ilość umytych naczyń.

Czy płyn do mycia naczyń może być szkodliwy?

Chcąc odpowiedzieć na to pytanie należy przyjrzeć się składowi płynów do mycia naczyń. Zawarte w nich substancje to w większości środki enzymatyczne rozkładające resztki jedzenia oraz środki powierzchniowo czynne zapewniające lepsze wnikanie detergentu w zabrudzenia. Dodatkowym składnikiem jest gliceryna lub ekstraktem z aloesu, których zadaniem jest ochrona dłoni.

Skład chemiczny płynu do mycia naczyń powinien być neutralny dla zdrowia. Te które znajdziesz w naszej ofercie są przetestowane dermatologicznie. Dlatego Twoja skóra jest całkowicie zabezpieczona przed podrażnieniami.

Świeżość w twojej kuchni – zapachowe płyny do naczyń cleangang

Jako specjaliści od czystości jesteśmy zdania, że naczynia powinny nie tylko lśnić, ale również pięknie pachnieć. Dlatego do naszych płynów do mycia dodajemy różnorodne olejki zapachowe i wyciągi z owoców. Zdecydowana większość płynów nie bez powodu pachnie cytrusami. Jest to najbardziej lubiany zapach wśród Polaków. Po drugie – zapachy cytrusowe są orzeźwiające i dodają energii dzięki czemu mycie naczyń płynem staje się jeszcze bardziej przyjemne.

Nie ograniczamy się do jednej wersji zapachowej. Znajdziesz u nas kompozycje oparte na grejpfrucie, cytrynie i limonce, a jeśli uwielbiasz czekoladę, to jeden z naszych płynów nadaje właśnie taki aromat uzupełniony miętową nutą. Jesteśmy pewni, że wybierzesz swój ulubiony zapach i zaprowadzisz porządek w swojej kuchni tak, jak lubisz.

czytaj więcej...