Odzyskaj głęboką czerń swoich ubrań!

Odzyskaj głęboką czerń swoich ubrań!

Jak odzyskać idealną czerń

Mała czarna? A może hollywoodzki smoking? Czerń to klasyk, którego nie powinno zabraknąć w żadnej garderobie. Jak o nią odpowiednio zadbać i co zrobić, by jej blask nie przygasał z każdym kolejnym praniem? Poznaj sprawdzone sposoby na długowieczność czarnych ubrań.

Dlaczego czarne ubrania tracą swój kolor?

Dlaczego czarne ubrania tracą swój kolor?

Zastanawiasz się, dlaczego kolor twoich ubrań ulatnia się z każdym kolejnym praniem? Powodów jest wiele. Poniżej przedstawiamy najczęstsze przyczyny szarzenia ubrań:

Słabej jakości materiał

Niektóre tkaniny są bardziej podatne na blaknięcie niż inne. Kiepskiej jakości tekstylia, pokryte mało odpornym na kontakt z wodą barwnikiem, będą tracić na atrakcyjności przy każdym praniu. Staraj się wybierać odzież wykonaną z dobrej jakości materiałów. Zanim postanowisz je wyprać, dokładnie przestudiuj informacje zawarte na metce.

Źle dobrany środek do prania

Źle dobrany środek do prania to kolejny wróg czerni. W tym przypadku warto zastąpić klasyczny proszek specjalistycznym płynem przeznaczonym do pielęgnacji czarnych ubrań. Nie dość, że skutecznie usunie plamy, to dodatkowo umożliwi włóknom zachowanie oryginalnego koloru. Przykładem może być cleangang Black Couture, który został opracowany tak, by otoczyć kolor pełną ochroną i zapobiec jego utracie. Co ciekawe, może być stosowany również w bardzo wysokich temperaturach wody. Nawet w 90°!

Jego formuła sprawi, że włókna twoich ubrań zostaną dokładnie wyczyszczone i odpowiednio wygładzone. A prawdziwą wisienką na torcie tego produktu jest nietuzinkowy aromat Twilight Bay na bazie fiołka, ylang-ylang i róży. Black Couture to również płyn, który nie zawiera mikroplastiku, rozjaśniaczy optycznych i wybielaczy. Jest całkowicie wegański.

Co za dużo to niezdrowo

Zbyt duża ilość środka piorącego również może mieć zgubny wpływ dla czerni. Jego nadmiar nie sprawi, że ubrania będą czystsze. Wręcz przeciwnie! Pralka nie będzie w stanie odpowiednio wypłukać tkanin, a między włóknami ukryją się pozostałości detergentu. Takie niechciane zapasy wpływają na kondycję materiałów oraz czarnego barwnika.

Zbyt wysoka temperatura

Utratę koloru może powodować również zbyt wysoka temperatura prania. Jeśli ustawisz ją powyżej 30-40 stopni Celsjusza, musisz liczyć się z ryzykiem blaknięcia ubrań. Sprawdź na metce zalecaną temperaturę i wybierz program do prania kolorowych ubrań. Unikaj również suszenia w pełnym słońcu. Promienie słoneczne skutecznie osuszają tkaniny, ale dodatkowo je rozjaśniają i powodują nieestetyczne blaknięcie kolorów.

Czarne ubrania mogą być długo jak nowe

Czarne ubrania mogą długo być jak nowe

Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego warto stosować sprawdzone metody, które pomogą ci zatrzymać czerń na ubraniach, zamiast we wspomnieniach:

  • Przed wrzuceniem do pralki odwróć czarne ubrania na lewą stronę
  • Wybieraj możliwie najkrótszy program prania
  • Podczas prasowania ustaw na żelazku temperaturę przeznaczoną do danej tkaniny
  • Unikaj odbarwiających dezodorantów i perfum
  • Czarne ubrania pierz tylko w towarzystwie innych czarnych tkanin
  • Ogranicz częstotliwość prania czarnych tekstyliów do minimum
  • Stosuj specjalistyczny płyn do prania czarnych ubrań

Możesz przywrócić nawet utraconą czerń

Możesz przywrócić nawet utraconą czerń!

Twoje ubrania straciły wyrazistą czerń? Jesteś o krok od wyrzucenia ich do śmieci? Jeszcze nic straconego! Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. To małe chusteczki, które przywrócą odzieży intensywną czerń. Wystarczy jedną z nich wrzucić bezpośrednio do bębna pralki i rozpocząć cykl prania. Chusteczki są wygodnym i prostym rozwiązaniem, a w łazienkowej szafce nie zajmą dużo miejsca. Dodatkowo są wegańskie, a ich opakowanie nadaje się w 100% do recyklingu.

Czarne ubrania mogą ci towarzyszyć przez lata. Wystarczy wnikliwie przestudiować informacje zawarte na metce i prać je zgodnie z zaleceniami. Stosując odpowiednie środki piorące możesz mieć pewność, że czerń twoich ubrań będzie przez lata zjawiaskowa!