Poznaj Nature ALL

– nasze najbardziej ekologiczne środki czyszczące

Jak pogodzić skuteczne czyszczenie i życie w pełnej zgodzie z naturą? To pytanie zadawaliśmy sobie każdego dnia przygotowując serię Nature All. Z dumą przedstawiamy efekty: nasze najbardziej przyjazne środowisku środki czyszczące, umieszczone w innowacyjnych, ekologicznych opakowaniach.

ecolabel.png

Wszystkie nasze płyny do czyszczenia z serii Nature All otrzymały certyfikat ekologiczny EU Ecolabel. Jest on oficjalnym europejskim potwierdzeniem doskonałości środowiskowej. Jest przyznawane wyrobom i usługom przyjaznym dla środowiska i spełniającym wysokie standardy podczas ich całego cyklu życia: od pozyskania surowców, przez produkcję, dystrybucję aż do utylizacji. Podstawą przyznania certyfikatu EU Ecolabel jest spełnienie wymagań opisanych w decyzjach Komisji Europejskiej.

carbon.png

Oprócz unikania i redukcji emisji CO2 ważnym krokiem w holistycznej ochronie klimatu jest jego kompensacja. Wszystkie emisje CO2 od produkcji do dostawy są rozliczane i kompensowane przez certyfikowanego partnera zgodnie z najwyższymi standardami. Efektem tego jest certyfikat Carbon Neutral, który potwierdza, że skompensowaliśmy dotychczas aż 79 645 kg CO2 wspierając projekt dotyczący zmiany klimatu i ochrony mórz prowadzony przez ClimatePartner.

vegan.png

Produktom z serii Nature All przyznano najbardziej uznane na całym świecie oznaczenie produktów i usług wegańskich oraz wegetariańskich. Eksperci V-Label dokładnie przebadali produkty i potwierdzili, że żaden ze składników naszych płynów nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego.

Czysty dom? Naturalnie!

Tajemnicą skuteczności płynów z serii Nature All są formuły, które zostały dobrane pod konkretne zastosowania. Bazują na w 100% biodegradowalnych składnikach, które usuwają zabrudzenia typowe dla poszczególnych pomieszczeń. Pozostają jednocześnie bezpieczne dla czyszczonych powierzchni.

Płyny Nature All nie zawierają:

  • Syntetycznych środków powierzchniowo-czynnych typu SLES i SLS
  • Syntetycznych środków chelatujących typu EDTA
  • Syntetycznych konserwantów
  • Środków na bazie chloru, silikonów, parabenów i formaldehydów
  • Fosforanów, boranów i PVC
  • Alergenów ukrytych w substancjach zapachowych

Uzupełniaj. To łatwe!

Opakowania płynów cleangang są zaprojektowane z myślą o wielokrotnym użytku. Gdy skończy ci się płyn z serii Nature All – po prostu przelej do tej samej butelki skoncentrowane opakowanie uzupełniające i wymieszaj je z wodą z kranu. Otrzymasz nową, pełnowartościową i równie skuteczną dozę płynu!

Tym sposobem wspólnie oszczędzamy surowce potrzebne do wykonania opakowania oraz niwelujemy koszty środowiskowe związane z transportem dzięki zmniejszeniu wymiaru i masy produktów.

Kaja Buszkiewicz - Brand Manager
“Pomysł był prosty: zróbmy najbardziej ekologiczne, a jednocześnie skuteczne środki do czyszczenia.

Stworzenie serii Nature All okazało się sporym wyzwaniem. Nie było łatwo połączyć najwyższą skuteczność i całkowicie ekologiczne formuły oraz opakowania. Nasze płyny są idealnie dobrane i opracowane pod konkretne zastosowania, przez co są skuteczniejsze od tzw. „domowych sposobów”. Jednocześnie firmy certyfikujące przebadały je wzdłuż i wszerz potwierdzając, że są to środki przyjazne środowisku. Dla mnie jako świadomej ekologicznie osoby, seria Nature All jest powodem do dumy.”

Nature All