do zmywarki

do zmywarki

Tabletki do zmywarki

Myjąc naczynia w zmywarce, zaoszczędzasz czas i wodę. Aby ze zmywarki wyjmować zawsze czyste i błyszczące naczynia ważna jest odpowiednia chemia czyszcząca, czyli np. tabletki do zmywarki. Zawarte w nich składniki rozpuszczają tłuszcze, białka i inne składniki, dzięki czemu naczynia stają się perfekcyjnie czyste. Niektóre z nich mają w sobie także substancje wybielające i nabłyszczające. To dlatego białe talerze zyskują blask, a szklanki pozostają idealnie przezroczyste. Jeśli chcesz jeszcze lepiej zadbać o swoje naczynia, wybierz tabletki do zmywarki, które zadbają także o wewnętrzne elementy urządzenia.

Tabletki do zmywarek – z czego się składają?

Substancje zawarte w tabletkach i kapsułkach do zmywarki to mieszanka różnych związków chemicznych. Są to m.in. enzymy rozkładające tłuszcze, węglowodany i białka, które działają na podobnej zasadzie jak te w naszych organizmach. Innymi substancjami są środki powierzchniowo czynne. Ułatwiają one usuwanie zanieczyszczeń dzięki lepszemu wnikaniu w resztki jedzenia.

Tabletki do zmywarek często zawierają również sole sodowe, które odpowiadają za zmiękczanie wody i sprawiają, że cząsteczki brudu nie osadzają się ponownie na naczyniach. W składzie można znaleźć także związki wybielające na bazie tlenu oraz różnorodne kompozycje zapachowe. Dzięki nim tabletki do zmywarek po zakończonym cyklu mycia pozostawiają na naczyniach blask i przyjemny zapach.

Czy zmywarki są ekologiczne?

Mycie w zmywarce różni się od ręcznego tym, że trakcie nie są używane żadne szczotki ani gąbki do mycia naczyń. To znaczy, że uporczywe zanieczyszczenie są usuwane za sprawą środków chemicznych. Aby tabletki spełniały one swoją funkcję, muszą być one silniejsze niż płyny do mycia naczyń. Mimo mocniejszego działania środki w trakcie mycia są całkowicie spłukiwane. Aby korzystanie ze zmywarki było bardziej ekologiczne, dobre tabletki są powlekane biodegradowalną, rozpuszczalną folią. Dzięki temu codzienne czynności domowe generują mniej odpadów.

Inną kwestią związaną z ekologią jest zużycie wody. W tej konkurencji zmywarki wypadają zdecydowanie oszczędniej niż mycie ręczne. Korzystając z takiego urządzenia w domu zużywasz średnio 3 razy mniej wody, niż w myjąc wszystkie naczynia w zlewie. Ilość zużytej wody można jeszcze bardziej zmniejszyć, wybierając najlepsze tabletki do zmywarek, po użyciu których nie trzeba doczyszczać największych zabrudzeń ręcznie.

Jakie tabletki do zmywarki wybrać?

Jeśli dopiero szukasz swoich najlepszych tabletek do zmywarki, zastanów się, czy oszczędność na detergencie nie przełoży się na większym zużyciu wody lub konieczności włączania programu o wyższej temperaturze. Takie rozwiązanie z pewnością nie jest ekologiczne. Tabletki do zmywarek często zmagają się z ciężkimi zabrudzeniami (np. podczas mycia garnków lub naczyń żaroodpornych), dlatego używanie najtańszych produktów może okazać się zupełnie nieopłacalne.

Jeśli nie chcesz się przejmować mocnymi zabrudzeniami, wybierz tabletki Dish Luck Platinium niemieckiej marki cleangang. Dadzą one zdecydowanie lepszy efekt niż standardowe tabletki. Do codziennego stosowania świetnie sprawdzą się natomiast Dish Luck All in One, które są rozwiązaniem ekonomicznym i skutecznym.

Dodatkowe środki czyszczące do zmywarki

Pamiętaj, że poza tabletkami do zmywarki, od czasu do czasu potrzebne jest też użycie innych środków. Dzięki nim Twoje urządzenie będzie działać o wiele dłużej i wydajniej, a korzystanie z niego będzie bardziej przyjemne. Środki czyszczące do zmywarki spełniają 2 główne zadania:

  • polepszają jakość mycia,
  • konserwują elementy wewnętrzne urządzenia.

Pierwsze z nich to głównie sole i nabłyszczacze. Dzięki nim naczynia zachowują dłużej swój kolor i blask, a po cyklu mycia nie pozostają na nich zacieki. W pewnym sensie jest to uzupełnienie działania tabletek do zmywarki. Z kolei inne środki zapobiega uszkodzeniom sprzętu i dba o jego kondycję. Są to odkamieniacze, żele udrożniające, wkłady czyszczące oraz zapachowe. Stosowanie ich może polepszyć działanie zmywarki i pozwoli uniknąć brzydkich zapachów, a w dłuższym okresie zwiększy także żywotność urządzenia.

Tabletki do zmywarki – ile kosztują?

Przeliczając zużycie wody i detergentów, mycie naczyń w zmywarce jest nie tylko bardziej ekologiczne, ale i tańsze. Pamiętaj jednak, żeby unikać najtańszych produktów, ponieważ używanie ich często może sprawić, że naczynia nie będą się domywać lub szybciej będzie trzeba wymienić zmywarkę na nową.

Biorąc pod uwagę wysokiej jakości środki czystości, za opakowanie 40 sztuk trzeba wydać około 30 zł. W przeliczeniu na sztukę, tabletki do zmywarki kosztują po około 70-80 groszy.

Najlepsze tabletki do zmywarki w Twoim domu

Chcesz, aby mycie naczyń było jeszcze bardziej efektywne? W naszej ofercie znajdziesz najlepsze tabletki do zmywarki niemieckiej marki cleangang i środki czystości, które sprawdzą się przy wszystkich zabrudzeniach. Dzięki nim możesz zadbać o swoje naczynia i zapewnić zmywarce większą żywotność. Zaufaj naszemu doświadczeniu i zaprowadź idealny porządek w swoim domu.

czytaj więcej...