ręczniki kuchenne

ręczniki kuchenne

Ręczniki kuchenne

Cenisz sobie czystość i blask w całej kuchni? Aby utrzymać taki stan rzeczy potrzebne są odpowiednie akcesoria do sprzątania. Jednym z nich jest ręcznik kuchenny. Dzięki niemu przetrzesz blat, wyczyścisz kuchenkę, osuszysz naczynia po zmywaniu czy wypolerujesz wyciągnięte ze zmywarki szklanki. Czy to rolka ręcznika papierowego, czy komplet ręczników bawełnianych – tego elementu nie może zabraknąć w Twoim domu. Sprawdź naszą ofertę ręczników kuchennych i zaprowadź porządek, jakiego jeszcze nie było.

Rodzaje ręczników kuchennych

Wyposażając swoją kuchnię w ręczniki kuchenne możesz skorzystać z dwóch ich rodzajów – papierowych i materiałowych. Te pierwsze są bardzo chłonne i wygodne w użytkowaniu. Wystarczy urwać listek lub dwa i wytrzeć zabrudzenia lub wodę. Komfort użytkowania zwiększy także odpowiedni stojak na rolkę ręcznika papierowego. Dzięki temu będą one zawsze w zasięgu ręki, a nie ukryte w głębi szafki.

Należy jednak pamiętać, że ręczniki kuchenne papierowe to produkt jednorazowego użytku. Dlatego jeśli zależy Ci na wielorazowym rozwiązaniu, warto zdecydować się na ręczniki materiałowe. Wykonane są one z bawełny, która również ma doskonałe właściwości chłonne. W dodatku można je prać i używać wielokrotnie. Dzięki temu bawełniane ręczniki kuchenne są świetnym rozwiązaniem w codziennych porządkach w kuchni. Możesz w nie także wycierać dłonie zaraz po umyciu naczyń lub warzyw i owoców.

Kiedy wybrać papierowe ręczniki kuchenne, a kiedy bawełniane?

Różnica w materiale wykonania wpływa na użyteczność ręcznika kuchennego. Oba rodzaje doskonale spełniają swoją funkcję i przydają się w różnego rodzaju czynnościach. Zatem kiedy wybrać ręczniki kuchenne papierowe, a kiedy bawełniane?

Ręcznik papierowy w listkach przydaje się, kiedy chcesz szybko zetrzeć plamę ze stołu czy blatu kuchennego. Kiedy jest pod ręką, nie musisz się martwić, że po zachlapaniu pozostaną nieestetyczne przebarwienia. W razie zabrudzenia białego obrusu możesz położyć pod spód listek lub dwa, aby lepiej wyłapać plamę i zabezpieczyć stół przed uszkodzeniem. Duża rolka ręcznika papierowego przydaje się także podczas regularnego sprzątania. Przy użyciu środka czyszczącego do kuchni umyjesz kuchenkę czy szafki, nie pozostawiając smug. Ręcznik papierowy to również doskonałe rozwiązanie przy myciu okien.

Z kolei ręczniki bawełniane przydadzą się w typowo kuchennym zastosowaniu. Oczywiście można nimi wytrzeć zabrudzony blat, lecz wiąże się to z dużo częstszym praniem ręcznika. Dużo lepiej się tu spisze gąbka do czyszczenia z odrobiną z wody lub ścierka do sprzątania. Natomiast wielorazowe ręczniki kuchenne sprawdzą się zaraz po umyciu naczyń i w trakcie gotowania. Wytrzesz w nie mokre ręce, ale również wysuszysz talerze, sztućce i inne akcesoria, które chcesz schować do szuflad i szafek. Bawełniane ręczniki kuchenne świetnie się spisują także przy polerowaniu szklanek, które wyciągasz ze zmywarki.

Ekologiczne ręczniki kuchenne z recyklingu

Jeśli cenisz sobie ochronę środowiska, wybierz ręczniki papierowe pochodzące z recyklingu. W naszej ofercie znajdziesz je pod nazwą CleanGreen Kitch'n'Key recycled kitchen roll. Świetnie spełniają one swoją funkcję, dzięki zastosowaniu 3 warstw. Są chłonne i mocne, co wyróżnia je spośród innych, zwykłych ręczników papierowych z recyklingu. Niestraszne im codzienne zadania, a swoją skuteczność zawdzięczają także tłoczonej powierzchni, w którą lepiej wnika wilgoć. Dzięki temu możesz mieć zawsze pod ręką wydajne rozwiązanie i jednocześnie troszczyć się o ekologię.

Jak wyprać wielorazowe ręczniki kuchenne?

Kwestia używania bawełnianych ręczników kuchennych jest także ekologiczna, ponieważ każdy z nich jest używany bardzo dużo razy. Dlatego należy je regularnie prać. Wilgoć, która się w nich gromadzi podczas wycierania mokrych naczyń lub rąk, sprzyja rozwijaniu się bakterii. Dlatego przynajmniej raz w tygodniu powinno się wrzucić ręcznik kuchenny do prania.

Przed wrzuceniem do kosza na pranie warto powiesić taki ręcznik, aby przeschnął. Wówczas nieprzyjemny zapach nie będzie przechodził na odzież. Aby zadbać o maksymalną higienę, materiałowe ręczniki kuchenne warto prać osobno. Optymalną temperaturą prania jest 60 stopni, ponieważ ręczniki kuchenne muszą się porządnie wyparzyć. W końcu mają one kontakt z naczyniami, których używasz do jedzenia.

Szeroki wybór ręczników kuchennych

W sklepie CleanGang znajdziesz sprawdzone rozwiązania do utrzymania czystości w Twoim domu. Wśród nich są ręczniki kuchenne – zarówno bawełniane, jak i papierowe. Spośród tych materiałowych szczególnie polecamy ręczniki i ściereczki Fab’Rick. Z kolei ściereczki do naczyń Dish Luck świetnie sprawdzą się w przypadku polerowania naczyń po umyciu.

Jeśli natomiast szukasz mocnego ręcznika papierowego to nasze produkty z serii Kitch`n`Key z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Trójwarstwowe listki chłoną wilgoć na potęgę, dzięki czemu w Twojej kuchni plamy znikają w mgnieniu oka.

czytaj więcej...