4 produktów
Cenisz sobie czystość i blask w całej kuchni? Aby utrzymać taki stan rzeczy potrzebne są odpowiednie akcesoria do sprzątania. Jednym z nich jest ręcznik kuchenny. Dzięki niemu przetrzesz blat, wyczyścisz kuchenkę, osuszysz naczynia po zmywaniu czy wypolerujesz wyciągnięte ze zmywarki szklanki. Komplet ręczników bawełnianych – tego elementu nie może zabraknąć w Twoim domu. Sprawdź naszą ofertę ręczników kuchennych i zaprowadź porządek, jakiego jeszcze nie było.
Wyposażając swoją kuchnię w ręczniki kuchenne możesz skorzystać z dwóch ich rodzajów – papierowych i materiałowych. Te pierwsze są bardzo chłonne i wygodne w użytkowaniu. Wystarczy urwać listek lub dwa i wytrzeć zabrudzenia lub wodę. Komfort użytkowania zwiększy także odpowiedni stojak na rolkę ręcznika papierowego. Dzięki temu będą one zawsze w zasięgu ręki, a nie ukryte w głębi szafki.
Należy jednak pamiętać, że ręczniki kuchenne papierowe to produkt jednorazowego użytku. Dlatego jeśli zależy Ci na wielorazowym rozwiązaniu, warto zdecydować się na ręczniki materiałowe. Wykonane są one z bawełny, która również ma doskonałe właściwości chłonne. W dodatku można je prać i używać wielokrotnie. Dzięki temu bawełniane ręczniki kuchenne są świetnym rozwiązaniem w codziennych porządkach w kuchni. Możesz w nie także wycierać dłonie zaraz po umyciu naczyń lub warzyw i owoców.
Kwestia używania bawełnianych ręczników kuchennych jest także ekologiczna, ponieważ każdy z nich jest używany bardzo dużo razy. Dlatego należy je regularnie prać. Wilgoć, która się w nich gromadzi podczas wycierania mokrych naczyń lub rąk, sprzyja rozwijaniu się bakterii. Dlatego przynajmniej raz w tygodniu powinno się wrzucić ręcznik kuchenny do prania.
Przed wrzuceniem do kosza na pranie warto powiesić taki ręcznik, aby przeschnął. Wówczas nieprzyjemny zapach nie będzie przechodził na odzież. Aby zadbać o maksymalną higienę, materiałowe ręczniki kuchenne warto prać osobno. Optymalną temperaturą prania jest 60 stopni, ponieważ ręczniki kuchenne muszą się porządnie wyparzyć. W końcu mają one kontakt z naczyniami, których używasz do jedzenia.