Jak dobrze wyczyścić meble ogrodowe?
Wyobraź sobie piękny letni wieczór, idealny na relaks w ogrodzie. Ale zamiast cieszyć się chwilą, Twój wzrok wędruje na zapomniane zimą meble ogrodowe, które psują cały nastrój. Dostrzegasz na nich plamy, warstwy kurzu, a może nawet ptasie odchody szpecące Twoje niegdyś nieskazitelne meble.
Na szczęście istnieje proste rozwiązanie, by szybko pozbyć się tego nieprzyjemnego widoku — wskazówki profesjonalistów i produkty czyszczące do mebli ogrodowych od cleangang.pl. Dzięki nim w kilka minut przywrócisz swoim meblom dawny blask, bez zbędnego wysiłku.
Przekonaj się, jak łatwo i szybko możesz odzyskać swoją ogrodową oazę relaksu! Łap 5 prostych kroków do czystych i zadbanych mebli outdoorowych.
Krok 1: Poznaj swojego wroga.
Zanim zabierzesz się za czyszczenie, sprawdź, z czym musisz się uporać. Czy jest to po prostu warstwa kurzu z wietrznego popołudnia? A może uporczywe ptasie odchody? Czy może pyłki i brud nagromadzone przez długą zimę? Znając wroga, łatwiej dobierzesz odpowiednią broń - środki czyszczące do walki z konkretnymi zabrudzeniami na meblach outdoorowych.środek do czyszczenia tekstyliów zewnętrznychszczotką
Krok 2: Czyść wszystkie elementy-konstrukcje i poduchy mebli
Kiedy myślisz o czyszczeniu mebli ogrodowych, z dużym prawdopodobieństwem cała Twoja uwaga skupia się na szorowaniu nóżek krzeseł i blatu stołu. Pełna zgoda, o każdy z tych elementów warto dbać. Ale co z poduchami na ogrodowych sofach i krzesłach?
Sprawa jest prosta, jeśli możesz ściągnąć pokrowce i wrzucić je do pralki. Schody pojawiają się wtedy, kiedy jest to niemożliwe lub gdy w trakcie przyjęcia w ogrodzie ktoś rozleje wino na Twoją białą poduchę w wiszącym fotelu ogrodowym. Tylko bez paniki!
W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie Ci specjalny środek do czyszczenia tekstyliów zewnętrznych, tj. markizy, parasole, namioty, ale i poduchy do siedzenia. Fab’Pure jest wydajny i prosty w użyciu. By szybko wyczyścić materiał w ogrodzie, spryskaj go, odczekaj 1-2 minuty, a następnie zmyj ciepłą wodą, najlepiej pod ciśnieniem. Trudne zabrudzenia możesz doszorować szczotką.
Krok 3: Powiedz „nie” zielonemu nalotowi na stole i krzesłach w ogrodzie
Wiosna i lato często przynoszą na Twój taras nieproszonych gości. Oczywiście mamy na myśli mech i glony. Te niechciane rośliny mogą sprawić, że Twoje meble ogrodowe będą wyglądały na matowe i zaniedbane. Ale spokojnie. Na nie również mamy sposób! Środek do czyszczenia zielonych nalotów D'Greener to Twój as w rękawie. Zwalcza zielony osad bez konieczności szorowania powierzchni. Wystarczy, że spryskasz zanieczyszczone miejsca, a naloty znikną już po 2-3 dniach. D’Greener działa jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Krok 4: Dbaj o meble ogrodowe nie tylko od święta
Do codziennej pielęgnacji i utrzymywania mebli ogrodowych w czystości wystarczy uniwersalny środek czyszczący do wszystkich powierzchni, w tym do mebli plastikowych, drewnianych i metalowych. Wszystko, co musisz zrobić, to spryskać nim ściereczkę lub bezpośrednio powierzchnię, którą chcesz wyczyścić i przetrzeć. Efekt? Czyste meble, bez smug i zacieków oraz przyjemny, świeży zapach szałwii, owoców cytrusowych i morskiej bryzy.
Krok 5: Stosuj się do zaleceń producenta
Bez względu na to, jak bardzo zanieczyszczone są Twoje meble ogrodowe, zawsze powinieneś wybierać do ich czyszczenia dedykowane środki czystości. Dlaczego? To proste — źle dobrane do rodzaju powierzchni produkty mogą niszczyć Twoje meble, zamiast je pielęgnować.
Co więcej, przed każdym użyciem zapoznaj się z informacjami umieszczonymi na etykiecie. Znajdziesz tam wszystko, co powinieneś wiedzieć o sposobie użycia i zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. To z kolei ważne nie tylko dla kondycji Twoich mebli, ale i całego ogrodu, a przede wszystkim dla Twojego zdrowia.
Jak przechowywać meble ogrodowe, by zachować ich piękno i funkcjonalność na dłużej?
Chcesz cieszyć się pięknymi, funkcjonalnymi meblami ogrodowymi przez lata? Zadbaj nie tylko o ich czyszczenie przed sezonem, ale i o odpowiednie przechowywanie i pielęgnację po każdym użyciu.
Przechowywanie mebli ogrodowych
- Kiedy sezon ogrodowy dobiega końca, a temperatury spadają, warto schować meble ogrodowe do suchego i zacienionego pomieszczenia. Może to być garaż, schowek w piwnicy lub nawet pokój na poddaszu. Pamiętaj, aby przed schowaniem dokładnie oczyścić meble z zabrudzeń i wilgoci. Możesz dodatkowo zabezpieczyć je pokrowcem ochronnym.
Jednorazowa inwestycja w pokrowce ochronne to doskonały sposób na zabezpieczenie mebli ogrodowych przed kurzem, brudem i szkodliwym promieniowaniem UV. Wybierając pokrowce, zwróć uwagę na materiał — powinien być wodoodporny i oddychający. Dzięki temu będą przydatne również latem, gdy zostawiasz nieużywane meble na tarasie na cały dzień, nie chroniąc ich szczególnie przed deszczem i słońcem.
Podczas przechowywania mebli ogrodowych zadbaj o ich odpowiednią organizację. Unikaj składowania ich na siłę i układaj je tak, aby nie ulegały deformacji.
Czyszczenie mebli ogrodowych na bieżąco — dobra praktyka
Po każdym użyciu warto przetrzeć meble ogrodowe wilgotną szmatką z dodatkiem np. uniwersalnego płynu do mycia tworzyw sztucznych. Dodatkowo na tarasie lub balkonie warto mieć zawsze pod ręką nawilżane chusteczki do czyszczenia.
Okresowo sprawdzaj stan mebli ogrodowych i w razie potrzeby wykonuj drobne naprawy – dokręcaj śruby i wymieniaj uszkodzone elementy.
I to wszystko! Dzięki tym prostym krokom i odpowiednim produktom czyszczącym od cleangang.pl w mgnieniu oka odświeżysz swoje meble ogrodowe. Teraz możesz wygodnie usiąść, chwycić książkę i cieszyć się owocami swojej pracy! Miłego relaksu!
4 wpisy