Jak pozbyć się sierści psa z kanapy?
Kochasz go, kiedy do ciebie biegnie. Rozczulasz się, kiedy na ciebie czeka. Rozpiera cię duma, kiedy wszystko rozumie. Ale z całego serca go nienawidzisz, kiedy cała kanapa oblepiona jest sierścią, która dalej wędruje na twoje ubranie albo na talerz.
Nie musisz ani pozbywać się psa, ani zakrywać folią malarską kanapę! Możesz w krótkim czasie i bez wyrzutów sumienia pozbyć się sierści, a przy okazji innych kłaczków i włosów z kanapy. Jest na to kilka naprawdę prostych sposobów!
Krótkie, długie, czarne, rude albo białe. Są wszędzie. Na kanapie najwięcej, bo nie ma co ukrywać... kiedyś w końcu każdy pies się tam znajdzie. Swym psim spojrzeniem prędzej czy później przekona cię, że wygodna sofa to także jego miejsce. Jeśli pies jest duży i wyposażony w ogrom włosów, nawet nie musi siedzieć czy leżeć na kanapie. Wystarczy, że się o nią otrze albo będzie przeciąg i sierść z podłogi z pierwszym podmuchem wyląduje na kanapie, a potem na tobie.
Mając psa lub innego sierściucha na pokładzie, tobie pozostaje ogarnąć sierść i kłaki. Ale to nic trudnego i nie zajmie dużo czasu.
Poznaj proste sposoby na czyszczenie kanapy z sierści psa. Podpowiemy ci, jak sobie radzić z sierścią na kanapie na co dzień i co będzie ci do tego potrzebne.
Niezależnie od materiału obiciowego, miękkości poduszek, ilości zakamarków i stylu, począwszy od minimalistycznego po boho lub rokokoko, masz do wyboru 5 sprawdzonych sposobów na pozbycie się sierści psa z kanapy. Dorzucamy do tego szóstą, dodatkową radę w pakiecie:
1. Odkurzacz
Użyj odkurzacza ze specjalną końcówką ze szczotką. Najlepiej, jeśli to będzie elektroszczotka, która porządnie wymiecie najdrobniejsze kłaczki ze wszystkich zakamarków. Elektroszczotka (jest w modelach odkurzaczy pionowych i poziomych) to element, który jest napędzany przy pomocy osobnego silnika elektrycznego – dlatego ma tę moc! Jeśli kanapa jest rozkładana i posiada kufer na pościel – zajrzyj tam z odkurzaczem koniecznie! Okolice kanapy też warto przy okazji odkurzyć, aby nie przywiało sierści znajdującej się na podłodze. Jeśli goście są już w przedpokoju i na odkurzanie (i zmienianie końcówek) nie ma czasu, zastosuj kolejne metody.
2. Gumowa rękawica
Możesz użyć gumowej rękawicy, którą najpierw zwilż lub spryskaj wodą. Wilgotną rękawicą przetrzyj kanapę. Sierść gładko zejdzie z tapicerki i osiądzie na gumowej powierzchni. W ekstremalnych przypadkach możesz to zrobić wilgotną (nie mokrą!) ręką. Tylko jej nie śliń. Nie jesteś kotem ze Shreka i kłaczków nie wykaszlesz.
3. Rolka do czyszczenia tekstyliów
Praktyczna rolka do czyszczenia tekstyliów dzięki klejącej warstwie dokładnie usunie najmniejsze klaczki z tapicerki. Przy okazji przyczepi się do niej mól, zdechła mucha, a także resztki cukru, soli i innych rozsypanych na kanapie dodatków. To istotne, zwłaszcza jeśli twoja kanapa tętni życiem towarzysko-gastronomicznym. Przesuwaj rolką po obiciu mebla, tak jak przy czyszczeniu płaszcza. Warto mieć jedną rolkę pod ręką w domu i jedną w samochodzie – tam też jest dużo sierści.
4. Samoczyszcząca szczotka do sierści
Taki gadżet też warto mieć zawsze pod ręką. To nieduży wydatek i świetny patent, który może ułatwić życie każdego posiadacza psa. Tego rodzaju szczotka jest wyposażona w pojemnik, który pełni rolę stacji czyszczącej, do której po sprzątaniu wkłada się zabrudzoną szczotkę. Wszystko co do niej przywarło trafia do pojemnika, który łatwo można opróżnić.
5. Ściereczki z mikrofibry
A jakże! Są niezastąpione. Użyj wilgotnej (nie mokrej) ściereczki wykonanej z mikrofibry, aby zebrać luźne włosy i sierść z kanapy. Potem wystarczy ją tylko wypłukać pod bieżącą wodą. Proste? Proste!
▶ Tkaniny przyjazne zwierzętom (i dzieciom też) mają drobny splot i gładką powierzchnię. Dzięki takiej teksturze sierść, włosy i wszelkie kłaczki można łatwo i szybko usunąć przy pomocy rolki lub szczotki do ubrań albo wilgotnej ściereczki z mikrofibry. Pamiętaj o tym, kupując nową kanapę lub psa!
6. Dodatkowa rada - wyczesuj psa
Twój pies kłaczy, linieje i zostawia sierść – to normalne. Ty też gubisz włosy, szczególnie wiosną i jesienią. Dlatego ważne jest REGULARNE wyczesywanie swojego kudłatego pupila. Kudłów i sierści na kanapie będzie wtedy mniej.
7. Nasz poradnik – nasze produkty. Cleangang używa i poleca:
4 wpisy